GameWatch

    Actua Soccer 3
    Command & Conquer: Red Alert
    Die by the Sword
    Incoming
    (Escape) Or Die Trying
    Half-Life: Opposing Force
    Racing Simulation
    Rollcage
    Settlers 2

Actua Soccer 3
Actuu tri netreba asi nikomu predstavovať. Svojho času skorofifa je vám dnes k dispozícii "zadarmo" na cédéčku Score. V menu ma zaskočilo množstvo rôznych volieb a nastavaní, ale nedal som sa odradiť a vrhol som sa do priateľského zápasu Slovensko - Brazília. Od svojho týmu (Brazília ) som veľké úspechy nečakal, ale debakel 0:3 mi vyrazil dych... Toto bol ale môj prvý zápas, a preto aj dopadol tak, ako dopadol. Ak vás ani počiatočné problémy neodradia a zvyknete si na menšie kiksy objavujúce sa hlavne pri vhadzovaní autov a šmátraní po lopte nohami (niekde som počul, že sa to volá kopanie), čaká vás naozaj skvelá zábava v každom počasí.

C&C: Red Alert
Pred príchodom jeho pokračovania, ktoré si mimochodom môžete za necelých 40 libier predobjednať na Amazon.com, alebo za 50 zakúpiť v podobe Collector's Edition v EA Store (spolu s panáčikmi, DVD a soundtrackom), sa treba opäť dostať do formy, a tak ako jediná rozumná voľba nastupuje Red Alert (Starcraft je humus. Opakujem S-T-A-R-C-R-A-F-T JE HU-MUS!).


Ehm...: Bol čiernobiely (v hypersnape som mal nastavenú 75% kvalitu a stratová kompresia nejako zblbla), tak som ho trochu zafarbil :) (Shu)

Pochybujem, že ho niekto nepozná, a tak si aspoň pozrite ten milý obrázok...

Die by the Sword
Perfektná hra z fantasy prostredia. Vašou úlohou je zachrániť svoju priateľku, ktorú uniesol istý mág... hmm, takto to vyzerá ako nejaké RPG, a to by mohlo nejedného odradiť (ahoj mike!) od ďalšieho čítania. To by bol ale omyl, lebo DBTS je skoro čistá akčná hra. Najviac sa mi (opäť) páčilo porcovanie protivníka mečom (kam sa hrabe SoF) a oddelovanie končatín. Celý humanoid je rozdelený na niekoľko zón a ak sa trafíte do nejakej zóny viackrát, začne krvácať, odlupne sa z nej koža alebo sa oddelí od tela úplne. Novinky sa dajú nájsť aj v ovládaní. Okrem toho klasického ovládania úderov sa tu dá nastaviť aj také, v ktorom prakticky ovládate meč myšou, a tak nebude žiaden úder rovnaký. Hru môžete hrať ako klasický príbeh, ktorý je tu mimochodom dosť krátky, alebo si to rozdať s ostatnými príšerkami v aréne. Ku grafike ani škrekom Enrica (hlavný hrdina, vy) alebo iných postáv nemám žiadne výhrady, vadí mi iba ten krátky hrací čas. Ale čo, za dve stovky (Level CD) sa to určite oplatí.

Incoming
Akčná a veľmi zábavná hra. Keďže ju aj tak všetci máte, tak iba telegraficky. Boj alienov a ľudí. Ty hrdina. Začni na Plute, pokračuj cez ďalšie planéty, až kým sa nedostaneš na domovskú planétu alienov, kde nakopeš ich bossovi zadok. Grafika pod 3Dfx, zvuky dobré, perfektný multiplayer (split screen). Veľa rôznych lietadiel, tankov a cudzáckych vozidiel. Všetko super vymodelované. Ber a hraj.

(Escape) Or Die Trying je staršia, ale kvôli istému časopisu aktuálna hra. Môžete si vybrať hrdinu, s ktorým sa budete pohybovať vo futuristickom prostredí zobrazovanom očami tretej osoby ako napr. v TR. Hra má dosť rýchly spád, hrá sa ale dobre. Je to skoro krištáľovo čistá strieľačka, miestami je však prekladaná jednoduchými problémami s kľúčami alebo rôznym hopsaním. Grafika sa drží, zvuky tiež, hra je iba trošku tažšia, lebo sa nedá všade sejvnúť ako sme v poslednej, dosť dlhej, dobe zvyknutý (životy ).

Half-Life: Opposing Force
Na inom mieste si môžete prečítať moje zážitky z hrania dema alebo Martinovu recenziu (tá zvlášť stojí za prečítanie) (Žiaľ na mojej webstránke nie je.), tu si iba vylejem svoju zlosť. Ani po niekoľkohodinovom trápení sa mi OF nepodarilo rozchodiť a keďže Martin, ktorý mal CD predo mnou, nebol po ruke a EDO tomu rozumie asi ako hus pivu (inak nič v zlom Mr. Webmaster ), nezostávalo mi nič iné, ako CD vrátiť späť do obalu, ten vložiť do krabice a vyvŕšiť sa na mojich ťažko skúšaných učebniciach (Takže po prvé OF išlo všetkým okrem teba, takže... A mimochodom po slovensky sa správne nehovorí škatuľa Mr. Korektor? EDO). Tak, ako asi nikdy nepochopím, prečo sa píše rizoto s mäkkým i (veď je z rYže), tak pre mňa zostane navždy tajomstvom inštalácia OF. Podarilo sa mi spustiť už aj hry v oveľa horšom stave - napríklad bez niektorých adresárov, tak prečo práve originálka s OF? Prečo?! PREČO?!

Racing Simulation
Ďalšia dobrá hra priložená k českému časopisu. Od ostatných sa ale líši dvoma vecmi. Po prvé, je na CD GameStaru a po druhé, je to simulátor. Presnejšie simulátor formulí. V realistickej grafike sa povozíte na reálnych tratiach Veľkej ceny v nereálnych monopostoch s nereálnymi jazdcami. To je vlastne jediná vážnejšia chyba a dôvod, prečo čítate tento mini článoček namiesto recenzie. Autorom sa nepodarilo zohnať licenciu na mená jazdcov ani týmov, a preto jazdíte v jednofarebných formuliach, ktoré akoby z oka vypadli, tým vo formuli 3000. Fyzika je dobrá, ale stále nedosahuje kvalít mojej obľúbenej GP dvojky. Kolesá odpadávajú, spojlery lietajú vzduchom, len tá formula nie a nie sa rozpoliť. Zvuky sú v poriadku, motory formúl majú klasický zvuk vysávača, no a grafika je aj na dnešnú dobu pekná (a rýchla) - trate sú vypipľané do najmenšieho detailu, škoda len tých monopostov... sú naozaj strašné . Takže aby som to zhrnul - pekná gameska, ktorá vás ničím neprekvapí, ale ani neurazí a vašu pozornosť si kvôli absencii reálnych mien (motivácia) dlho neudrží.

Rollcage
A ďalšia hra z českého cédéčka. A opäť akčná, tentoraz závody obrovských štvorkoliek budúcnosti. Dosť veľa áut aj tratí, vítanou možnosťou hry je aj multiplayer (aj splitscreen pre 4). Závody sa nehrajú na nejakú fair play, takže tu nájdete kopec zbraní, niektoré z nich sú dosť neobvyklé napr. raketa na prvého, vec, ktorou si vymeníte miesto s vozidlom pred vami atď. Grafika je jedným slovom úžasná, výbuchy a rôzne svetlá pri trati sa podarili. Toto všetko sa hýbe veľmi rýchlo (aspoň 50 fps) aj na mojom šrote (p200mmmx,32mb-ram,voodoo2,12mb) Niežeby sa mi táto hra nepáčila, ale akosi som na ňu nikdy nemal chuť... možno ju zrecenzuje Martin (alebo Kuki). Takže tak je to .

Settlers 2
Po dlhom čase som sa opäť vrátil k mojej obľúbenej stratégii. Chcete niečo počuť? Spolahlivý EDO mi ju doniesol v rekordne krátkom čase, po troch mesiacoch (Áno, EDO, boli tri - začal som ešte pred prázdninami, takže sem nepíš žiadne poznámky. Ďakujem.) žobrania som ju mal v rukách. Neuveriteľné - skoro paranormálny jav. Dobre, kľud. Ako odreagovávačku po dohratí Diabla dvojky vrelo doporučujem, grafika až po 1024 na 768, no, radosť hrať. Nostalgici, ktorých som inšpiroval, pozor! Nepokazte si trikom zábavu z hry :( (objavil som niečo, čo som v dobe hrania neobjavil - súboje, ktoré nemôžete ovládať sa dajú veľmi ľahko vyhrať save-load stratégiou, podlým to spôsobom ako demonštrovať svoju silu, ale aj neschopnosť...)